Kilka słów o nas

Samorządowy Żłobek w Gdowie

         Samorządowy Żłobek w Gdowie powstał w roku 2022. Pierwsze zajęcia adaptacyjne w naszej placówce odbyły się 10.01.2022 r. Placówka sprawuje opiekę nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do końca roku szkolnego w którym dziecko osiąga wiek 3 lat. Pracujemy pięć dni w tygodniu w godzinach od 6:30 do 16:30. W progi naszego żłobka możemy przyjąć jednocześnie 50 dzieci dla których tworzymy miejsce komfortowe, bezpieczne w którym panuje przyjazna atmosfera stymulująca wszechstronny rozwój młodego człowieka. Żłobek zlokalizowany jest na parterze nowego budynku.

         Do dyspozycji naszych wychowanków oddane zostały trzy przestronne sale wyposażone w toalety. Dzieci korzystać mogą z bogatego zaplecza zabawek edukacyjnych, pomocy dydaktycznych czy sprzętu multimedialnego w który wyposażone są sale. O zaspokojenie dziecięcego apetytu dba kuchnia żłobka, prowadzona bezpośrednio w budynku. Dzieci skorzystać mogą z 4 posiłków przygotowywanych z zachowanie wszelkich norm i standardów.  Przy pięknej aurze najmłodsi aktywnie spędzać czas na nowym, dużym i bezpiecznym placu zabaw, który Żłobek dzieli z sąsiadującym Przedszkolem Samorządowym.

         Świadomi, że żłobek to nie tylko budynek, jego otoczenie czy wyposażenie a przede wszystkim placówkę tworzą ludzie w niej pracujący i opiekujący się dziećmi, stawiamy ogromny nacisk by w szeregach naszej kadry były osoby wykształcone kierunkowo, doświadczone, kreatywne a w szczególności swój zawód traktujące jako pasję i misję.

Zapraszamy najmłodszych w nasze progi!

Dzięki projektowi pt.: „Dzieciaki Żłobiaki – nowy żłobek w Gminie Gdów”, przez pierwsze 18 miesięcy funkcjonowania placówki, całość kosztów jakie ponosi rodzic to kwota 330 zł miesięcznie.

 

img
“Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak
Skip to content